X
تبلیغات
رایتل

امام مهدی (عج) کیست؟

 

سخن از مهدی (عج) سخن از یک موضوع عقیدتی و مذهبی بسیار بسیار حساس و مهمی است که رابطه تنگانگ و گسست ناپذیری با اسلام و مسلمانان دارد، چرا که وجود گرانمایه او یک واقعیت اسلامی و از مهمترین مسائل دینی و از اساس مکتب و ایمان به ارزش های معنوی است.

بحث از شخصیت آن حضرت، آنگونه که برخی از نویسندگان منحرف پنداشته اند، بحث از افسانه ای نیست که شیعه آن را به منظور آرامش بخشیدن به روان نا آرام خویش که در رهگذز قرون و اعصار تحت فشار ظلم واستبداد بوده است- ساخته باشد و بخاطر مرهم نهادن بر قلب زخم خورده ای که باران مصایب در مسیر زمان بر سر آنان باریده است- سر هم کرده باشد.

بحث از امام مهدی (ع) آنگونه که برخی فیلسوف نماها گفته اند اندیشه ای نیست که به منظور تخفیف دردها و آرامش بخشیدن به رنج و فشاری باشد که از رهگذز حاکمیت زمامداران بیدادگران قرون و اعصار، در برخی اذهان و افکار جایگزین شده باشد.

و نیز آنگونه که برخی عناصر نادان مدعی دانش و فرهنگ، تصور کرده اند، خرافه ای نیست که آن را ، داستان سرایان ساخته و پرداخته و به اسلام چسبانده باشند و نیز بازیچه تاریخی نیست تا اسباب تمسخر دشمنان بداندیش و دلقک و یاوه گو باشد" بلکه یک واقعیت اسلامی است که در خور اهمیت بخشیدن بسیار و ژرف نگری فراوان ارزیابی و روشنگری اساسی است.

مسأله تداوم حیات اسلام و شکوه قرآن است، بحث مهم و اصیلی است که قرآن نویدگر آن است و پیامبر در موقعیتها و مناسبت های گوناگون از آن سخن به میان آورده، امامان نور(ع) نوید و بشارت آن را نه تنها به شیعیان خود که به تمامی مسلمانان قرون و اعصار داده اند و دانشمندان ، مفسران، محدثان و مورخان نام آور، در رهگذر قرون و اعصار ، کتاب های مفصل و مستقلی پیرامون آن نوشته اند.

با این بیان ، موضوع امام مهدی(عج) یک موضوع استراتژیک و بسیار مهم و در نوع خود بی نظیر است و از امتیازات بسیار ویژه ای ، برخوردار است.

مسأله ای است که پیرامون آن بسیار گفتگو شده و در آستانه آن ، فراوان ، برخورد افکار و اندیشه ها صورت گرفته و قلم فرسیها شده است. از این رو ، گروهی بدان ایمان آورده و گروهی دچار حیرت گشته و برخی دیگران را به باد استهزاء گرفته اند.

امام مهدی (ع) از شخصیت هایی نیست که گذشت زمان او را در کام خود فرو برد و تاریخ آن را به فراموشی سپارد. او ندای رسای میلیونها انسان و معشوق دل عصرها و نسلهاست. چشم امت ها به او دوخته  شده و نقطه امید جامعه هاست.

امام مهدی(ع) شخصیت برجسته ای است که درست 1142 سال پیش از نگارش این کتاب دیده به جهان گشوده و هم اکنون زنده است . بر روی این سیاره خاکی زندگی می کند و بسان دیگر انسان ها، غذا می خورد و آب می نوشد و خدای خویش را عاشقانه و خالصانه عبادت می کند و در انتظار دریافت فرمان ظهور خویش است.

آن گرامی از دیدگان نهان است. مردم او را می بینند و نمی شناسند و او نیز خویشتن را معرفی نمی کند و در هر نقطه ای از جهان که اراده کند، حضور می یابد.

او بر سراسر جهان، تسلط و اشراف دارد و به همه بندگان، شهر ها و کشورها احاطه دارد. به اذن خدا هر رخدادی در سراسر جهان رخ دهد می داند و روزی که نزد خدا مشخص است و برای ما نا معلوم، از پس پرده غیبت ظاهر می گردد و علائم و نشانه های قطعی پیش از ظهور او پدیدار می گردد.

پس از ظهور ، بر سراسر گیتی حکم می راند و مسیح (ع) از آسمان فرود آمده و به امامت او نماز می خواند.

همه دولتها و ملتها در سراسر جهان ، در برابرش خاضع می گردند و مذاهب و ادیان سر فرود می آورند.

اسلام راستینی را که نیای گرانقدرش محمد(ص) آورد ، با خود می آورد و پیاده می کند....

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد